Tureckie Towarzystwo Turystyczne Koło Turystyczne Z historii Koła Nasz region Nasz śpiewnik Sekcja żeglarska Linkownia Kontakt
startuj z nami  |  dodaj do ulubionych   
Tureckie Towarzystwo Turystyczne
  O nas
  Aktualności
  Relacje
  Imprezy
 O nas

 

Na wiosnę 2000 grupa ludzi z Turku i okolic, lubiących chodzić, pływać, jeździć, założyła Tureckie Towarzystwo Turystyczne „TTT” . „Tureckie” - bo taka jest w tej chwili poprawna forma odmiany nazwy naszego miasta (patrz powiat turecki, Wzgórza Tureckie), „Towarzystwo” - bo to jedna z możliwości osiągnięcia osobowości prawnej i łatwiejszego dostępu do sponsorów, ”Turystyczne” - bo tym głownie chcemy się zajmować. Głównym celem stowarzyszenia jest propagowanie turystyki kwalifikowanej i promocja naszego regionu.

Organizujemy biegi na orientację, rajdy piesze i rowerowe, spływy kajakowe na rzekach Polski i Litwy, konkursy i wystawy fotograficzne. Po wyjazdach zostaje nam trochę siniaków, odcisków i wiele zdjęć (patrz archiwum). Przy organizacji imprez współpracujemy z młodzieżą z Koła Turystycznego przy ZSO im. T. Kościuszki w Turku i innych szkół średnich. W większości jesteśmy członkami PTTK i PTSM. Nie mamy zapisów, składek i w tej chwili mamy bardzo luźne podejście do wszelkich spraw formalnych.

Współpracujemy z innymi lokalnymi organizacjami i Starostwem Powiatowym. Działamy bez pompy i zadęcia, stawiając głównie na dobrą zabawę, o czym możecie się przekonać, biorąc udział w organizowanych przez nas imprezach.

Pozdrawiamy wszystkich, którzy tak jak my zarażeni są bakcylem chodzenia, pływania, jeżdżenia, a szczególnie: honorowych członków z Gniezna, Torunia, Wrześni, Poznania, ekipę PTTK „Mazowsze” i „MG”, byłych „chodzących” uczniów, wśród nich ekipę JEDNOŚCIOWCY z Wrocławia, Dana Halla, Wiewiórę i Adama, śpiewających Pawłów i Michała, nasz „mózg” internetowy.
Tureckie Towarzystwo Turystyczne   |   Koło Turystyczne   |   Z historii Koła   |   Nasz region   |   Nasz śpiewnik   |   Sekcja żeglarska   |   Linkownia   |   Kontakt
© Tureckie Towarzystwo Turystyczne - www.ttt.turek.net.plrealizacja online24.pl